Strona główna - Archiwum

ArchiwumNoc Muzeów 18.05.2019 r.     

(Fot. Urszula Sumińska)

Muzeum Ewolucji zaprasza na Noc Muzeów 2015!

16 maja (sobota)

Start od 19:00 do 0.00 (23.30 wchodzą ostatni goście)


Program:

1. Mikroświat skamieniałości - prezentacja mikroskamieniałości pod mikroskopem. Możliwość zobaczenia struktur i organizmów, których nie można zobaczyć gołym okiem.

2. Dinokolorowanki - pokoloruj dinozaura z Muzeum.

3. Gry edukacyjne o ewolucji koniowatych, dinozaurów

i ichtiozaurów.

4. Dinozaury z pustyni Gobi - prezentacja multimedialna.

Wszystkie wydarzenia odbywają się w ciągu, z krótkimi przerwami.

Uwaga! Wystawa pająków i skorpionów będzie otwarta w trakcie Nocy Muzeów, ale na wystawę obowiązywać będą bilety wstępu, gdyż jest to wystawa prywatna.

Zapraszamy!

STRONA NOCY MUZEÓW


IV OGÓLNOPOLSKI BIEG "TROPAMI ŚLĄSKICH DINOZAURÓW"

Kolejna edycja Biegu Tropami Śląskich Dinozaurów, odbyła się

1 maja w Lisowicach. Więcej informacji na stronie:


MUZEUM LISOWICE
noc muzeów Dnia 14 maja 2011 roku Muzeum Ewolucji wzięło udział w 8 Nocy Muzeów w Warszawie.

Odwiedziło nas 3760 zwiedzających.
Zapraszamy za rok!
Wystawa o kopalni w Annopolu W poniedziałek, 20 grudnia o godz. 13.00 w Muzeum Ewolucji odbyło się otwarcie wystawy czasowej "Skarby z kopalni widmo" o eksploracji paleontologicznej nieczynnej kopalni fosforytów w Anopolu, wystawa czynna do 1 lutego 2011 r.

 

festiwal nauki W sobotę, 18 września o godz. 12.00 w Muzeum Ewolucji odbył się w ramach XIV Festiwalu Nauki wykład popularnonaukowy Grzegorza Rackiego oraz Marcina Machalskiego pt. Wielkie Wymierania w dziejach Ziemi. Wstęp wolny.
Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie we współpracy z Muzeum Ewolucji PAN zapraszają nauczycieli biologii na bezpłatny warsztat metodyczny:

Najnowsze odkrycia paleontologiczne w Polsce i ich znaczenie dla nauki światowej

Terminy i godziny zajęć: 20 września 2010 r., od 15.00-18.00
szczegółowe informacje >> warsztaty.pdf14 piknik naukowyDnia 14 czerwca 2010 roku w Warszawie odbył się 14 Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Tematem przewodnim tegorocznego pikniku był Wielki Mikroświat. W stoisku Muzeum Ewolucji odbyły się warsztaty mikropaleontologiczne, podczas których młodzi i starsi uczestnicy poznali fascynujące tajniki skamieniałego mikroświata. Dwa rozstawione na stoisku binokulary i poglądowe plansze ilustracyjne pozwoliły uczestnikom zajęć samodzielnie rozpoznać różne formy mikroskamieniałości, takich jak skorupki otwornic, pancerzyki małżoraczków, igły gąbek, a także malutkie ząbki konodontów (prymitywnych kręgowców morskich). Uczestnicy warsztatów otrzymywali ozdobne świadectwa ich ukończenia.noc muzeówDnia 15 maja 2010 roku Muzeum Ewolucji wzięło udział w 7 Nocy Muzeów w Warszawie. Muzeum odwiedziło ponad 3500 zwiedzających. Szczególnym zainteresowaniem ciszyły się konkursy rysowania dinozaurów dla dzieci oraz mini-wykopaliska (wydobywanie miniaturek szkieletów dinozaurów ze sztucznej skały, naśladujące prawdziwe wykopaliska paleontologiczne). Zapraszamy w przyszłym roku!tiktaaliki tiktaaliki
tiktaaliki tiktaaliki
Dnia 24.11.2009 r. w Muzeum Ewolucji odbyło się uroczyste otwarcie nowej wystawy stałej Kto mi dał nogi? Podbój lądów przez kręgowce. Z tej okazji gość specjalny muzeum, pani profesor Jennifer A. Clack, Cambridge, wygłosiła wykład pt. On the 'imperfection of the Geological Record': recent palaeontological discoveries to delight Darwin. Ceremonię otwarcia wystawy zaszczycił swą obecnością pan dr Henryk Jezierski, podsekretarz stanu i główny geolog kraju w Ministerstwie Środowiska.
STRONĘ PRZYGOTOWALI:
Agnieszka Kapuścińska i Marcin Machalski
WYKORZYSTANO MATERIAŁY: Karola Sabatha,
Jolanty Kobylińskiej, Oli Hołdy-Michalskiej, Ewy Machalskiej,
Ewy Jachowskiej, Magi Korbel oraz archiwalia IP PAN